Artykuł o mechanice samochodowej - Silnik

a o swój samochód. Często uderza w różne przeszkody znajdujące się na drodze, co powoduje powstawanie wgnieceń w zderzaku. Niewielkie wgniecenia w zderzaku mogą być naprawiane przez samego kierowcę, jednak poważniejsze awarie zder

Artykuł o mechanice samochodowej - Silnik

Naprawa zderzaka w samochodzie

Uszkodzenia zderzaka są poważnymi awariami samochodowymi. Zwykle do awarii zderzaków dochodzi w czasie wypadków drogowych oraz wskutek tego, że kierowca nie dba o swój samochód. Często uderza w różne przeszkody znajdujące się na drodze, co powoduje powstawanie wgnieceń w zderzaku. Niewielkie wgniecenia w zderzaku mogą być naprawiane przez samego kierowcę, jednak poważniejsze awarie zderzaka wymagają interwencji mechanika. W przeciwnym razie kierowca nie będzie mógł korzystać ze swojego samochodu. Natomiast sama wymiana zderzaka może wymagać użycia specjalistycznego sprzętu i pozostawienia samochodu na dłużej w warsztacie. Jednak wydaje się, że jeżeli kierowca bardzo lubi swój samochód, to warto naprawiać go po każdego rodzaju awarii.


Atrakcyjne sklepy motoryzacyjne

Atrakcyjne sklepy motoryzacyjne charakteryzują się tym, że można w nich nie tylko dokonywać udanych zakupów, ale również korzystać z różnych promocji i rabatów. Poszczególne rabaty przygotowywane w sklepach motoryzacyjnych dedykowane są stałym klientom, dokonującym w takich sklepach częstych zakupów. Natomiast promocje dedykowane są także nowym klientom, wystarczy żeby zrobili oni zakupy w odpowiednim momencie, to znaczy wówczas, gdy w sklepie motoryzacyjnym obowiązuje jakaś promocja. W niektórych sklepach motoryzacyjnych można także otrzymywać punkty, które będzie można wymieniać na punkty wykorzystywane podczas robienia zakupów na stacjach paliw. Widać więc, że na pewno warto korzystać z atrakcyjnych i polecanych sklepów motoryzacyjnych.


Nadwozie, głównie zaś karoseria

Nadwozie ? część składowa pojazdu, ustawiona na podwoziu lub służąca do montażu jego elementów. Nadwozie składa się ze struktury nośnej i karoserii (poszycia). Pod względem struktury nośnej pojazdy dzielimy na konstrukcje ramowe (nadwozie nieniosące) i samonośne (samoniosące; bezramowe). Istnieją też konstrukcje pośrednie ? nadwozie półniosące oraz samonośne z ramami częściowymi.

Nadwozie, głównie zaś karoseria, okrywa mechanizmy pojazdu, przedział pasażerski lub towarowy oraz spełnia funkcje estetyczne. W nadwoziach półniosących oraz samonośnych poszycie wraz z szybami może być włączone do przenoszenia obciążeń (poszycie pracujące). Nadwozia ciężarowe i specjalizowane mogą spełniać jedynie funkcje użytkowe.

Nadwozie pojazdów szynowych wraz z karoserią nazywane jest zwykle pudłem.

W budowie nadwozi stosuje się szyby ze szkła bezpiecznego ? hartowane lub warstwowe (klejone; laminowane).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nadwozie



© 2019 http://modernbud.legnica.pl/