Obejście koło domu nie może się obyć bez dróżki do domu, a cóż innego lepiej nadaje się na drogę, niż kostka brukowa? Warto zwrócić uwagę na , aby kostka była właściwie wyłożona.
Z Wikipedii: Bruk
Bruk ? nawierzchnia ulicy, placu lub chodnika utwardzona za pomocą układania na niej warstwy przylegających do siebie ściśle kamieni, kostek kamiennych, betonowych lub ceramicznych. Nawierzchnię układa się na odpowiednio przygotowanej podbudowie z tłucznia i piasku, które służą wyrównaniu podłoża i drenażowi wody opadowej. Bruk jest trwały, łatwy do demontażu i naprawy. Początkowo termin bruk dotyczył głównie nawierzchni z kamienia polnego lub nieregularnych ciosów kamiennych, z czasem zaczął być używany także dla nawierzchni z kostek kamiennych lub betonowych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bruk
Bruk w ogrodzie
Jak czerpać inspirację do wykończenia ogrodu? Można oczywiście skorzystać z internetu i poszukać różnych gotowych aranżacji i na ich podstawie stworzyć własny projekt. Wystarczy mieć przyzwoite poczucie estetyki i trochę wolnego czasu.
Dla ludzi bardziej zabieganych lub nie mających ochoty bawić się w projektanta, firmy oferujące kostki brukowe i tarasy często mają w swojej ofercie projekt ogrodu i jego aranżację. Można więc zdać się na dobre rady i wybrać jedynie interesujące nas materiały, a firma zrobi resztę za nas.
Wikipedia: Historia Betonu
Określany również jako sztuczny kamień, beton został wynaleziony i był używany w budownictwie w Asyrii, potem w starożytnym Rzymie czasów republiki (około 200 r. p.n.e.). W starożytności używano mieszaniny piasku i drobnych kamieni z zaprawą wapienną do łączenia kamieni w murze i sklepieniach. Rzymianie używali jako zaprawy naturalnej pucolany pochodzącej z popiołów wulkanicznych, najpierw z Wezuwiusza, później z innych miejsc. Dodatek popiołu wulkanicznego czynił rzymski beton wodoodpornym. W okolicach odległych od wulkanów wykorzystywano zużyte drobno zmielone dachówki. Wiele zabytków starożytnego Rzymu w całym basenie Morza Śródziemnego zostało wykonanych z betonu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Beton