Co i jak z tą klimą?

brana i zamontowana klimatyzacja nie powinna znacząco zwiększyć naszych rachunków za prąd, oczywiście używana zdroworozsądkowo. Kwestia doboru mocy urządzenia powinna być załatwiona przez firmę, która montuje nam urządzenie. Co do

Co i jak z tą klimą? klimatyzacja gdańsk
Wydajność cieplna mieszkania z pewnością ulegnie nie małej poprawie po założeniu klimatyzacji. Ale czy warto wydawać pieniądze w , warto- przeczytaj czemu.

Dobór i montaż

Właściwie dobrana i zamontowana klimatyzacja nie powinna znacząco zwiększyć naszych rachunków za prąd, oczywiście używana zdroworozsądkowo. Kwestia doboru mocy urządzenia powinna być załatwiona przez firmę, która montuje nam urządzenie. Co do ceny samego urządzenia to nie warto decydować się na najtańszą opcję, ze względu na niską jakość wykonania i potencjalne awarie.

Na klimatyzacji oraz na firmie, która ją montuje nie należy oszczędzać ponieważ taka inwestycja powinna być wykonana jak najlepiej, aby zapewnić nam długie użytkowanie.


Klima jako ogrzewanie?

Kiedy chcemy mieć chłodniej w mieszkaniu, domu czy biurze zazwyczaj jedyna dobra rada to klimatyzacja. Jednak klimatyzacja to urządzenie o szerszym zastosowaniu niż tylko schładzanie powietrza. Nowoczesne urządzenia tego typu mogą być z powodzeniem wykorzystywane do ogrzewania w sezonie zimowym. Technologia at jest dość wydajna i można zrobić z tego główne ogrzewanie w naszym domu. Oczywiście przy odpowiednim zaplanowaniu całej budowli.

Można jednym urządzeniem zastąpić kilka różnych w naszym domu. Klimatyzacja ma również funkcję osuszania powietrza, szczególnie przydatne w łazience lub w wilgotnych warunkach pogodowych. Podsumowując klimatyzacja już dawno przestała być urządzeniem do chłodzenia powietrza, a stała się bardziej kombajnem, łączącym kilka różnych funkcji.


Wikipedia: Czynniki chłodzące

Początkowo jako czynnik chłodzący stosowano od XIX wieku do lat 1920. dwutlenek węgla. Został on wyparty przez czynniki z grupy fluoryzowanych węglowodorów, które mogły być stosowane przy niższym ciśnieniu roboczym w układzie chłodzącym. Po wycofaniu fluorowęglowodorów stosowano czynnik R12 (dichlorodifluorometan), który miał dobre właściwości termodynamiczne i wolno ulatniał się z układu chłodzącego. Jako szkodliwy dla warstwy ozonowej został zgodnie z podpisanym w 1987 roku Protokołem Montrealskim wycofany z użytku. W następnych latach stosowany był czynnik R134a (tetrafluoroetan) o dobrych właściwościach termodynamicznych, jest on jednak gazem cieplarnianym o bardzo wysokim indeksie GWP (1300).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klimatyzacja



© 2019 http://modernbud.legnica.pl/