Jak pożyczać?

Duża część Polaków nie może wziąć kredytu. I to nie z powodu za niskich zarobków. Większość banków nie daje możliwości wzięcia kredytu, jeżeli jest się zatrudnionym na umowę o dzieło, lub zlecenie. Bardzo trudno jest także o poż

Dodane: 07-08-2014 16:27
Jak pożyczać? Duża część Polaków nie może wziąć kredytu. I to nie z powodu za niskich zarobków. Większość banków nie daje możliwości wzięcia kredytu, jeżeli jest się zatrudnionym na umowę o dzieło, lub zlecenie....Duża część Polaków nie może wziąć kredytu. I to nie z powodu za niskich zarobków. Większość banków nie daje możliwości wzięcia kredytu, jeżeli jest się zatrudnionym na umowę o dzieło, lub zlecenie.

Bardzo trudno jest także o pożyczkę zaczynając działalność gospodarczą - zazwyczaj trzeba czekać minimum rok, a ilość dokumentów, które trzeba dostarczyć do instytucji finansowej, potrafi przerazić. Jeszcze gorzej jest, jeśli jest się udziałowcem w spółce.

Podsumowując - firmy mają naprawdę pod górkę. Łatwiej o pożyczkę będzie pracownikowi, zatrudnionemu na umowę o pracę, niż właścicielowi tej firmy. To jest paradoks, ale niestety prawdziwy.

Żeby młodzi Polacy mogli rejestrować działalność i inwestować w swój biznes, go rozwijając, niezbędny jest dostęp do kapitału. Mało kto posiada wystarczające środki, jest to bardzo trudna do przeskoczenia bariera. Często jednak kończy się to zaciągnięciem kredytu w wątpliwej instytucji, z niesamowicie wysokim kosztem. Nie powinno tak być, ale nie zanosi się, na zmianę polityki przez banki. Jest odwrotnie - z każdym rokiem wymagania dla przedsiębiorców są coraz bardziej wyśrubowane.

© 2019 http://modernbud.legnica.pl/