O wnętrzach i pomysłach na nie

nie z metalu, znany już w starożytności. W końcu XVII wieku popularne były dwuramienne, w XVIII trójramienne a w XIX wykonywano też kilkunastoramienne. Świecznik był zbudowany z podstawy, trzonu i najczęściej zdejmowanej nastawy z

O wnętrzach i pomysłach na nie Szukasz listw(gzymsów) oświetleniowych na Twój sufit? Nie musisz już dalej! =>

Z historii oświetlenia - kandelabr

Kandelabr ? świecznik stojący dwu- lub wieloramienny, wykonany głównie z metalu, znany już w starożytności. W końcu XVII wieku popularne były dwuramienne, w XVIII trójramienne a w XIX wykonywano też kilkunastoramienne. Świecznik był zbudowany z podstawy, trzonu i najczęściej zdejmowanej nastawy z ramionami. Rokokowe kandelabry charakteryzowały się trzonami w kształcie postaci lub plastycznie uformowanej rośliny a w 1. połowie XIX wieku kariatydy trzymającej nastawę w uniesionych rękach

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kandelabr


Kilka faktów o żarówce

Żarówka, lampa żarowa ? elektryczne źródło światła, w którym ciałem świecącym jest włókno wykonane z trudno topliwego materiału (pierwotnie grafit, obecnie wolfram). Drut wolframowy jest umieszczony w szklanej bańce wypełnionej mieszaniną gazów szlachetnych (np. argon z 10-procentową domieszką azotu). Włókno osiąga temperaturę ok. 2500?3000 K na skutek przepływu prądu elektrycznego. Wynalazek powstał w połowie XIX w.

Światło uzyskiwane z żarówek jest światłem zbliżonym do słonecznego i cechuje się dobrym wskaźnikiem oddawania barw oglądanych w tym świetle przedmiotów, świeci cały czas jednakowo, nie powodując efektu stroboskopowego. Widmo światła emitowanego przez żarówkę jest ciągłe, o niższej temperaturze barwowej (bardziej żółte) niż słoneczne. Temperatura barwowa światła emitowanego przez żarówkę wynosi ok. 2700 K. Wadą żarówek jest ich mała skuteczność świetlna, wynosząca zazwyczaj około 12 (od 8 do 16) lumenów/wat (niektóre mają sprawność poniżej 6 lumenów/wat), a także niska trwałośćij. Żarówka wykorzystuje ok. 5% energii na światło widzialne, a reszta energii jest tracona w emisji ciepła.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBar%C3%B3wka


Dom razem ze sztukaterią

Jeżeli jesteśmy fanami dobrego smaku i lubimy na co dzień otaczać się pięknymi rzeczami, to wiedzieć musimy, że podczas remontu mamy niepowtarzalną okazję ku temu, by naszemu domowi nadać takiego charakteru, o jakim marzyliśmy. Doskonałym pomysłem może być na przykład zamontowanie sztukaterii elewacyjnej! Jest ona częstokroć wybierana między innymi w Wielkiej Brytanii, a i w Polsce ludzie coraz chętniej się na nią decydują. Warto zauważyć, że szczególnie jej odmiana służąca do montażu wewnętrznego cieszy się dużą popularnością. Sztukateria sprawdzi się w naszym domu, jeżeli tylko odpowiednią ja dobierzemy i prawidłowo zainstalujemy na swoim miejscu. Jeśli chcemy być pewni, że tak się stanie, to o pomoc możemy poprosić profesjonalną firmę.



© 2019 http://modernbud.legnica.pl/