Sprzęt do zadań specjalnych - maszyny budowlane

yzowanie, jaką mają wykonać pracę i co najważniejsze gdzie będzie ona wykonywana. W tym przypadku możemy rozróżnić roboty wykonywane pod wodą, pod ziemią, czy też na powierzchni ziemi. I tak na przykład do maszyn do robót ziemnych

Sprzęt do zadań specjalnych - maszyny budowlane

Korzystne maszyny

Do właściwego podziału maszyn budowlanych niezbędne jest ich przeznaczenie. Używane są one do różnego rodzaju robót i bardzo ważne przy ich klasyfikacji jest dokładne sprecyzowanie, jaką mają wykonać pracę i co najważniejsze gdzie będzie ona wykonywana. W tym przypadku możemy rozróżnić roboty wykonywane pod wodą, pod ziemią, czy też na powierzchni ziemi. I tak na przykład do maszyn do robót ziemnych możemy zaliczyć koparki, ładowarki, spycharki, czy też zagęszczarki. Roboty wodne zaś wykonywane są między innymi za pomocą różnego rodzaju pomp, rurociągów, jak również wiertnic i wodomiotaczy. Należy także pamiętać, że tych kilka wymienionych maszyn jak i wszystkie pozostałe potrzebują technicznego wsparcia, które jest niezbędne do właściwego funkcjonowania. Zapewniają im to agregaty prądotwórcze, grzewcze, sprężarkowe, a także stojaki czy szalunki. Każdy plac budowy musi być wyposażony w cały zestaw różnorodnych maszyn, aby móc prawidłowo funkcjonować i rzetelnie wykonać zlecone roboty.


Maszyny i ich naprawa

Maszyny budowlane to najczyściej wysokiej jakości sprzęt, który wymaga odpowiedniego użytkowania. Co jakiś czas niezbędna jest naprawa maszyn budowlanych i wówczas niezbędne jest skorzystanie z usług odpowiedniego serwisu, który będzie mógł przywrócić maszynę do należytego stanu. Taki serwis zajmuje się zazwyczaj nie tylko naprawą, ale także remontem poszczególnych układów, gwarantuje niezbędny osprzęt, a także zapewnia przegląd sprzętu, tak aby mógł on być na bieżąco odpowiednio eksploatowany. Szukając serwisu, najlepiej zdecydować się na wybór tych firm, które współpracują z określonymi producentami maszyn, gwarantując kompleksową ich obsługę.


Pneumatyczne hamulce

Pneumatyczny układ hamulcowy

W przyczepach ciężkich, w pojazdach ciężarowych, a także pociągach stosuje się układy hamulcowe pneumatyczne. Układ hamulcowy pneumatyczny utrzymuje wysokie ciśnienie w układzie. Hamulec pneumatyczny hamuje gdy ciśnienie spada. Spadek ciśnienia następuje gdy kierowca uruchamia hamulec, który uruchamia zawór pneumatyczny zmniejszający ciśnienie w układzie co powoduje uruchomienie hamulców kół. Do podtrzymania ciśnienia w układzie hamulcowym służy sprężarka (najczęściej napędzana silnikiem pojazdu). Zaletą układu pneumatycznego jest to, że po zatrzymaniu silnika kierowca może jeszcze zatrzymać pojazd oraz przy zerwaniu przewodów pneumatycznych hamulec natychmiast zacznie działać i zatrzyma pojazd.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/System_hamulcowy_samochodu#Pneumatyczny_uk.C5.82ad_hamulcowy



© 2019 http://modernbud.legnica.pl/