W domu, czy w salonie kosmetycznym - o urodzie

nej, pierwsza rodzima organizacja na rzecz popularyzacji medycyny estetycznej w środowisku medycznym i poza nim. Wniosek o jej utworzenie złożono do PTL w 1993 roku. Od 2010 roku Sekcja Medycyny Estetycznej PTL funkcjonuje jako Po

W domu, czy w salonie kosmetycznym - o urodzie

Wniosek o jej utworzenie złożono do

Medycyna estetyczna do Polski dotarła w latach 90. XX w. Przy Polskim Towarzystwie Lekarskim powstała w tym okresie Sekcja Medycyny Estetycznej, pierwsza rodzima organizacja na rzecz popularyzacji medycyny estetycznej w środowisku medycznym i poza nim. Wniosek o jej utworzenie złożono do PTL w 1993 roku. Od 2010 roku Sekcja Medycyny Estetycznej PTL funkcjonuje jako Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Od 2011 roku towarzystwo to certyfikuje lekarzy medycyny estetycznej według ściśle określonych kryteriów. Jedną z organizacji skupiających lekarzy medycyny estetycznej w Europie jest Międzynarodowy Związek Medycyny Estetycznej (fr. Union Internationale de Médecine Esthétique (UIME)) z siedzibą w Paryżu. Powstało ono jeszcze w latach 70. XX wieku i funkcjonuje do dziś, zrzeszając ponad 20 towarzystw medycyny estetycznej z różnych krajów, w tym polskie (od 1995 roku).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Medycyna_estetyczna


Przed ślubem

Jak przygotować się na ślub? Narzeczona powinna na pewno odwiedzić salon kosmetyczny, w którym będzie mogła zadbać o perfekcyjny makijaż dla siebie. Oprócz tego oczywiście nie obędzie się bez wizyty u fryzjera, który dopasuje fryzurę do sukni ślubnej. Wizyta u tego typu specjalistów jest na ogół niezbędna, jeśli chcemy mieć dobre samopoczucie. Ślub to wydarzenie, które zazwyczaj jest dla nas stresujące, choć oczywiście jednocześnie ekscytujące. Towarzyszy nam wówczas wiele emocji, więc odpowiednio zrobiony makijaż, jest niezbędny. Podstawą jest oczywiście nasze dobre samopoczucie, a ono zazwyczaj także wynika z faktu, że dobrze się prezentujemy i świetnie wyglądamy.


Zakres dermatologii

Dermatologia bada przyczyny i mechanizmy chorób skóry oraz poszukuje sposobów jej leczenia i zapobiegania dermatozom. W połączeniu z wenerologią jest jedną z podstawowych lekarskich klinicznych specjalności niezabiegowych. Tytuł specjalisty dermatologa i wenerologa uzyskuje lekarz medycyny po odbyciu określonego przepisami szkolenia (staże kliniczne, kursy specjalizacyjne itd.) w akredytowanych jednostkach i zdaniu egzaminu państwowego. Określenie "specjalność podstawowa" oznacza, że od lekarza przystępującego do kursu specjalizacyjnego nie wymaga się posiadania specjalizacji w innej dziedzinie, a jedynie dyplomu lekarza medycyny oraz prawa wykonywania zawodu. Dermatologia obejmuje:
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dermatologia



© 2019 http://modernbud.legnica.pl/