Zastaw

Dodane: 03-10-2014 16:06
Zastaw pożyczki pod zastaw szczecin, że aby nabyć nieruchomość na kredyt i na tym nie stracić, lepiej będzie zgłębić temat. Podczas tzw. boomu w nieruchomościach, ceny mieszkań, działek i domów intensywnie wzrastały. Od pamiętnego kryzysu ceny zaczęły sukcesywnie maleć. W efekcie...ci, którzy przeczekali, mogli nabyć praktycznie identyczne mieszkanie (miasto, osiedle, metraż) za dużo mniejsze pieniądze. Dobrze jest nie zapominać o tym, że kredyt hipoteczny jest długoterminowy - najpopularniejszy to ten zaciągany na 30 lat. To bardzo długi okres kredytowania. Jeżeli przepłaciliśmy za naszą nieruchomość, to sytuacja robi się niezbyt ciekawa - wartość spada, a rata kredytu pozostaje wysoka.

Pożyczanie w banku

Krótko mówiąc - przedsiębiorcy mają naprawdę pod górkę. Łatwiej o pożyczkę będzie pracownikowi, zatrudnionemu na umowę o pracę, niż właścicielowi przedsiębiorstwa. To jest paradoks, ale niestety prawdziwy.

Żeby młodzi Polacy mogli zakładać działalność i inwestować w swój biznes, go rozwijając, potrzebny jest dostęp do kapitału. Mało kto ma wystarczające środki, jest to zbyt trudna do pokonania bariera. Często niestety kończy się to wzięciem kredytu w wątpliwej instytucji, z bardzo wysokim oprocentowaniem. Nie może tak być, jednak nie zanosi się, na zmianę polityki przez banki. Wręcz przeciwnie - z każdym rokiem wymagania dla przedsiębiorców są coraz bardziej wyśrubowane.


Czy warto brać kredyt?

Jak wziąć pożyczkę i na tym nie stracić? Jeszcze dwa, trzy lata temu można było uzyskać poradę - udaj się do doradcy. Jednak, wiele osób ufając doradcom finansowym, podjęło fatalne w skutkach decyzje.

Jeżeli posiadamy do ulokowania kapitał, ale kompletnie nic nie wiemy o bankowości i lokatach, to udajemy się do specjalisty po pomoc. I mamy zaufanie, że jego wiedza i doświadczenie sprawi, że wybierzemy najlepszą opcję. Jednak, wyszło, że doradcy nie działają na korzyść klientów. Wciskają lokaty lub kredyty, z których nalicza im się najlepsza marża, często nie informując o tym, jakie ryzyko ponosi klient. W efekcie wiele osób straciło swoje oszczędności.


Niespłacane pożyczki?

Liczba niespłacanych kredytów rośnie. Co jest powodem tego, że Polacy nie spłacają zaciągniętych w banku pożyczek? Czy może winę ponoszą banki, ponieważ źle skalkulowały ryzyko i zdolność kredytową? Czy moze to wina kryzysu?

Z pewnością najbardziej regularnie spłacane są kredyty hipoteczne, nawet te w obcej walucie. Jednak nawet w tym segmencie jest gorzej - zaległości jest coraz więcej.© 2019 http://modernbud.legnica.pl/